Historia

Odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki

Kiedy nasza firma powstawała w 2012 roku, jej założyciel, Andrzej Gołyga, spełniał swoją wizję:

Gdy w 2007 roku w Kwidzynie, uruchamialiśmy produkcję modułów fotowoltaicznych, szybko zrozumiałem, że to przyszłość energetyki. W Polsce prawie nikt nie myślał wtedy o fotowoltaice, a ja miałem już sporą wiedzę. Postanowiłem się nią podzielić, więc zainicjowałem powstanie Solar Smart Solutions.

Do 2021 roku firma promowała i implementowała technologie fotowoltaiczne. Byliśmy beneficjentami pierwszych warunków przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci, zaprojektowaliśmy własną konstrukcję montażową, na której posadowiliśmy 7,3 MWp elektrowni. Od 2013 roku eksploatujemy te elektrownie zdobywając doświadczenia również na tym polu.

 

Gdy fotowoltaika w Polsce osiągnęła znaczący udział w produkcji energii, stało się jasne, że kolejnym krokiem będzie dynamiczny rozwój instalacji centralnego ogrzewania z użyciem pomp ciepła. Zaczęliśmy poszukiwania swojego miejsca na rynku, zgodnego z naszą misją. Chcieliśmy promować technologię i dostarczać wiedzy zarówno użytkownikom końcowym jak i instalatorom.

W 2022 roku udało nam się znaleźć partnera – Guangdong New Energy Technology Development CO.,LTD, któremu podobnie jak nam zależy na zadowoleniu użytkownika końcowego. Partner ten rozumie naszą wizję, że aby użytkownik pompy ciepła był zadowolony, instalację musi wykonać instalator, który będzie posiadał pełne wsparcie producenta urządzenia.

Kalendarium

2023marzec

Logotyp-Energy-Smart-Solutions

Zmiana nazwy

W związku ze znacznym rozszerzeniem zakresu działalności postanowiliśmy zaktualizować nazwę. Nowa nazwa i logotyp mają nawiązywać do naszej misji, dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla komfortu naszych Klientów.

2023styczeń

logotyp-ROBI

Nowy Udziałowiec

Do grona udziałowców dołącza inwestor kapitałowy, Robert Olszewski, który podziela naszą wizję i wspólnie z nami chce realizować naszą misję. Dzięki nowemu kapitałowi firma zwiększy skalę działalności oraz przyspieszy swój rozwój.

2022

Autoryzacja_Energy_Smart_SOlutions-NEWNTIDE

Dystrybucja pomp ciepła

Zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła marki NEWNTIDE. Rozpoczęliśmy budowę struktur serwisowych i stworzyliśmy centra szkoleniowe dla instalatorów pomp ciepła.

2018

Sebastian-Chmielewski-prezes-zarzadu-Energy-Smart_Solutions

Zmiana zarządu

Prezesem zarządu i udziałowcem zostaje Sebastian Chmielewski, który rozwija ofertę o obsługę handlową sektora b2c.

2014

Aleksandra_Golyga_prezes_zarzadu

Zmiana zarządu

Prezesem zarządu zostaje Aleksandra Gołyga, która poszerza ofertę o rozwiązania oparte o panele elastyczne.

2013

Wiertnica do montażu konstrukcji pod moduły fotowoltaiczne

Budowa farm fotowoltaicznych o mocy 7,3 MWp

Z uwagi na brak systemu wsparcia rozwoju fotowoltaiki w Polsce należało szukać lepszych warunków do rozwoju poza jej granicami. Powstało 7 farm fotowoltaicznych, które do dziś są eksploatowane.

2012

Prezes Andrzej Gołyga

Powstanie Solar Smart Solutions

Andrzej Gołyga, wraz ze współpracownikami zakłada firmę, która ma promować fotowoltaikę, dostarczać wiedzy  technicznej, szkolić instalatorów i brać czynny udział w działaniach wspierających rozwój rynku.