Projektowanie instalacji fotowoltaicznej

Projektowanie instalacji fotowoltaicznej

Każda instalacja wymaga zaprojektowania. To samo dotyczy oczywiście instalacji fotowoltaicznych, zarówno tych małych przyłączanych wprost do WLZ jak i tych dużych przyłączanych do średniego czy wysokiego napięcia.

Zaprojektowania wymaga część mechaniczna instalacji – podkonstrukcja pod moduły fotowoltaiczne jak i montaż modułów na niej. Brak dokładnych i rzetelnych obliczeń, skutkuje często zniszczeniem generatora, czy to przez wiatr czy to przez śnieg.

Projektem objęta jest oczywiście część elektryczna. Zarówno po stronie DC gdzie projektowana jest instalacja prądu stałego aż do falowników jak i po stronie AC aż do punktu wpięcia w sieć elektroenergetyczną.

W dużych projektach występują jeszcze instalacje dodatkowe, m.in monitoring bezpieczeństwa, CCTV oraz elementy dodatkowe takie jak ogrodzenie czy dojazd do elektrowni. Każdy z tych elementów wymaga uzgodnień i zaprojektowania.

„Dobrze zaprojektowana elektrownia fotowoltaiczna, to inwestycja, która będzie produkować zieloną energię bezproblemowo przez wiele lat”

Zespół Energy Smart Solutions

Kompleksowa obsługa 

Dla naszych klientów zapewniamy kompletną obsługę całego procesu preinwestycyjnego, aż do zakończenia wszelkich formalności związanych z oddaniem elektrowni do eksploatacji.


Formularz zgłoszeniowy

zapraszamy do kontaktu