SUNGLOW – R290 monoblok

POMPA CIEPŁA NEWNTIDE TYPU MONOBLOK SERII SUNGLOW – PROPANOWA

To inwerterowa pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej (CWU).
Zastosowany w niej czynnik chłodniczy R290 (propan) ma jeden z najniższych możliwych współczyników GWP spośród wszystkich czynników chłodniczych wykorzystywanych w urządzeniach chłodniczych i pompach ciepła. Jest już dość dawno stosowany m.in. w lodówkach camperowych, a mimo to jest dla wielu zaskoczeniem, że propan może być skuteczny w pompach ciepła w większym stopniu niż znane czynniki R410A czy R32.
Pompa ciepła serii Sunglow jest dzięki zastosowaniu propanu bardziej przyjazna środowisku w przypadku ewentualnego rozszczelnienia. Najważniejsze jednak jest to, że jest bardziej wydajna w bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.

Firma Energy Smart Solutions jest wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła marki NEWNTIDE.

Dowiedz się więcej

Szczegóły
Specyfikacja Techniczna
Do Pobrania
Pompa ciepła typu powietrze-woda – monoblok z ekologicznym czynnikiem R290

Pompa ciepła NEWNTIDE Sunglow Series wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290, którego GWP wynosi zaledwie 3 (1kg czynnika R290 to ekwiwalent 0,003t CO2) ma zatem znikomy wpływ na tworzenie efektu cieplarnianego i pomaga ograniczyć globalne ocieplenie.

Z właściwości propanu wynika też odczuwalna dla użytkownika korzyść: pompa ciepła NEWNTIDE z R290 osiąga wyższą sprawność niż te z innymi czynnikami chłodniczymi.

R290 propan przyjazny dla środowiska naturalnego gaz chłodniczy

Zgodna z dyrektywami Unii Europejskiej, pompa ciepła NEWNTIDE serii Sunglow udowadnia swoją potężną wydajność i uzyskuje etykietę energetyczną A+++. To gwarancja niskiego zużycia energii elektrycznej – teraz ogrzewanie może być czyste, wygodne i ekonomiczne.

 

Pompa ciepła NEWNTIDE SUNGLOW R290 propanowa etykieta energetyczna

W pompach ciepła NEWNTIDE serii  Sunglow wykorzystywana jest technologię pełnego inwertera prądu stałego, dzięki której  urządzenie może automatycznie dostosowywać częstotliwość do zapotrzebowania na energię. Dzięki temu pompa ciepła pracuje cicho i zużywa minimalne ilości energii elektrycznej, aby zapewnić komfort cieplny swojemu gospodarzowi.

W pełni inwerterowa pompa ciepła NEWNTIDE serii sunglow propanowa

Wyróżnikiem propanowej pompy ciepła NEWNTIDE jest możliwość osiągania bardzo wysokiej temperatury czynnika grzewczego, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Oznacza to późniejszy moment konieczności załączenia grzałki wspomagającej co w oczywisty sposób przekłada się na oszczędności w najbardziej mroźne dni. Pompa ta będzie miała tez lepszą sprawność w strefach klimatycznych gdzie temperatury poniżej -15 stopni Celsjusza potrafią utrzymywać się przez wiele dni.

możliwosć wytwarzania wysokiej temperatury czynnika grzewczego przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych

Pompa ciepła NEWNTIDE serii Sunglow została zaprojektowana i zbudowana ze szczególna dbałością o ograniczenie emisji hałasu. Oto 7 rozwiązań, które zastosowaliśmy dla komfortu użytkownika i jego sąsiadów:

metody redukcji hałasu w pompie ciepła NEWNTIDE SUNGLOW R290

Do sterowania zdalnego pompą ciepła, producent pomp ciepła NEWNTIDE stworzył dedykowaną aplikację na smartfony. Pozwala ona w łatwy sposób zarządzać podstawowymi funkcjami pompy w sposób zdalny.

zdalne sterowanie pompą ciepla NEWNTIDE SUNPRO

Domownikom do zarządzania praca pompy służy sterownik z kolorowym wyświetlaczem LED wysokiej rozdzielczości. Dzięki niemu użytkownik jednym dotknięciem zmienia ustawienia temperatury, wyłącza strefy grzewcze czy wybiera jeden z dwóch trybów pracy cichej.

kolorowy ekran sterownika pompą ciepła NEWNTIDE

Zapraszamy do kontaktu instalatorów pomp ciepła zainteresowanych współpracą oraz klientów, którzy chcą cieszyć się w swoim domu pompą ciepła marki NEWNTIDE – skontaktujemy Państwa z jednym z naszych autoryzowanych instalatorów.

Pompa ciepła NEWNTIDE seria Sunglow z czynnikiem chłodniczym R290 (propan) – dane techniczne:

Pompa ciepła NEWNTIDE sunglow R290 dane techniczne

x